Kontsert: DUO RUUT (EST)

Osta pilet

Meeskond

Ann-Lisett Rebane - vokaal, kannel
Katariina Kivi - vokaal, kannel

“Kulla kerguseks”

Kontserdil kõlavad mahedad vokaalid ja mahlased kandlesaundid. Tantsimisest ja loitsudest kuni noore kuuni.  

Duo Ruut on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, asusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha istuma. See otsus oli ühest küljest pelgalt mitmete juhuste kokkusattumine, teisest küljest aga pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute lõpptulem. Kandlest sai duo jaoks “tühi leht”, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid – nii saigi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis.

Oma lühikese tegutsemisaja jooksul on Duo Ruut jõudnud tuuritada mööda maailma, nii Euroopas kui ka Jaapanis, aga ka näiteks Usbekistanis, sh mainekatel festivalidel nagu Celtic Connections Glasgows, ESNS Hollandis, Womex Portugalis, Trans Musicales Prantsusmaal ning PIN Music Conference Makedoonias. 2022. aasta viis neid Saksamaale, Austriasse, Belgiasse, Soome, Sardiiniasse, Tenerifele, Barcelonasse, Portugali, Makedooniasse ja Prantsusmaale. Käimas on tihe suvi ning kontserdid mitmetes Euroopa linnades. Nende tegemisi on kajastanud mainekad väljaanded nagu MOJO, Le Monde, The Arts Desk, Louder Than War, The List, Songlines, KEXP, BBC3, FIP Radio, RFI jt.

Duo Ruudu esikalbum “Tuule sõnad” ilmus 2019. aastal ning see pälvis Etnokulpidel 2020 Aasta Debüütalbumi tiitli. Album nomineeriti Eesti Muusikaauhindadel 2021 mitmetes kategooriates. Möödunud suvel ilmus Duo Ruudul lühialbum “Kulla kerguseks”, mis on rohkelt huvi äratanud nii siin- kui sealpoolt piiri ja pälvides Aasta Etno/Folk Albumi nominatsiooni Eesti Muusikaauhindadel 2022. Duo Ruudu ridadest leiab ka põnevaid koostöösid, näiteks armastatud artistiga NOËP, kes andis välja töötluse loost “Tuule sõnad”, mis Raadio 2 poolt “Aasta Remix 2022” tiitli pälvis. 

“Köitvate helidega ühes on tähendus. Vanadelt külalaulikutelt pärit lugude arhailisuse all peitub miski sügav, aegadeülene, samastutav” – Müürileht

“Nende muusika loob rahustava õhkkonna, kus iga inimene ruumis on lummatud nende sünkroonsusest” – The List

Web: www.duoruut.ee

Spotify:https://open.spotify.com/artist/72h84OqPul8946qCx2zDcZ?si=7SHRKX6gRl2ARstOKbpw8Q

Schedule

2023 festivali programm:

Toetajad