Nähtamatud perekonnad

Osta pilet

Tutvustus

Lavastus põhineb intervjuudel Venemaa LGBT perekondadega.

2013. aastal võeti Venemaa riigiduuma poolt vastu homoseksuaalset propagandat keelav seadus, 2020. aastal lisandus Venemaa põhiseadusse klausel, mis diskrimineerib samasooliste perekondade õigusi, eriti neid, milles kasvavad lapsed. Nende seaduste tulemusena on sellised pered Venemaa territooriumil kaotanud igasugused õigused, neid ähvardatakse laste äravõtmisega põhjusel, et nende vanemad ei vasta „traditsioonilisele” formaadile. On teada ka juhtumeid, kus sellised pered ongi oma lastest ilma jääänud.

Seetõttu on LGBT pered sunnitud elama oma igapäevast elu hirmu õhkkonnas, mis on saanud nende jaoks tavaliseks. Kuidas ja millistest vahenditest elavad need “nähtamatud” perekonnad?

Millega on täidetud nende päevad, mille üle nad rõõmustavad ja muretsevad ning kui palju nad ikkagi erinevad „traditsioonilisest” enamusest?

Meeskond

Kunstiline juht ja lavastaja: Ženja Muha
Tegevdirektor: Jekaterina Petrova
Kunstnik : Katja Seledkina
Valgus: Ksjuša Kozlova
Helilooja ja helitehnik: Rostislav Godlevski

Osades:
Esimene naine – Grigori Zaritovski
Teine naine- Julia Razumovskaja
Kolmas naine – Jekaterina Petrova
Neljas naine – Maryana Kucheryavaya
Mees – Grigori Zaritovski
Tüdruk – Eve
Poiss – David
Advokaadi tekst- Ksenia Mihhailova
Hällilaul – Yosef Mar

Teatrist

Teater “Filomela” ühendab endas dokumentaal- ja nukuteatri elemente. Teater keskendub eelkõige nende lugudele, kelle näod ja hääled pole ühiskonnas nähtavad ega kuuldavad, ning kes seetõttu ei saa ise oma probleemidest avalikult rääkida.

Kestus 1 tund ja 20 minutit, vaheajaga.

Etendus on vene keeles, tõlge subtiitritega eesti ja inglise keelde.

2023 festivali programm:

Toetajad