Põrandaalused tüdrukud (Usbekistan)

Osta pilet

Meeskond

Lavastaja: Jakub Skrzywanek
Dramaturg: Emily Reilly
Kunstnik: Alexandr Provalinsky
Koreograaf: Agnieszka Krist
Helilooja ja muusikakujundaja: Marat Maksudi
Produtsent: Irina Bharat
Laval: Olga Volodina, Natalja Li, Julia Plakida, Klavdia Bezmaternikh, Klara Nafikova, Aziza Primkulova, Elina Klimova, Zilola Pulatova, Nigina Džabbarova

Etendus kestab 1 tund 20 minutit.

Etendus on vene keeles tõlkega inglise ja eesti keelde.

Kunagi ammu ühel kaugel kaugel maal lõppes maailm naiste jaoks. See on nende lugu, nende tugevus, ellujäämine ja südamevalu. Põrandaalused tüdrukud on metsik ja kaasahaarav uurimus vabadusest ja rõhumisest.

Lisainfo: 

Lavastus “Põrandaalused tüdrukud” sündis tänu esimesele Vabaduse Festivalile, mil Narvas tutvusid Ilxomi teatri produtsent Irina Bharat ja lavastaja Jakub Skrzywanek. Täpselt Irina ja Jakubi kohtumise ajal, augustis 2021, lahkusid USA väed Afganistanist, millele järgnes Talibani diktatuur. Bharati unistuseks oli kutsuda oma näitlejatega töötama Poola lavastaja, ning aasta hiljem esietendus just nendest sündmustest tõukuvalt “Põrandaalused tüdrukud” Taškendis. 

“Põrandaalused tüdrukud” põhineb Jenny Nordbergi raamatul “Kabuli maa-alused tüdrukud: Afganistani varjatud vastupanu otsingul”, intervjuudel Afganistani naispõgenikega ja  inimestega, kes elavad Afganistanis ka pärast augustit 2021. aastal. Lavastus püüab vastata küsimustele; miks ühiskond eelistab mehi? Miks on meil ikka veel nii raske aktsepteerida, et mees ja naine võivad olla võrdsed? “Põrandaalused tüdrukud” uurib naiste vabaduse keelamise katastroofilisi tagajärgi. Kabulis püüavad naised tänapäevalgi võidelda põhiliste inimõiguste eest; vabaduse eest olla iseseisev, haritud ja määrata ise oma saatust. See etendus püüab anda hääle neile, kelle karjumist me ikka veel ei taha kuulda. 

Schedule

2023 festivali programm:

Toetajad